Witaj na moim blogu!

Ewelina Kamińska aka Motivelina

Jestem naukowczynią i genetyczką. Ukończyłam studia na Uniwersytecie w Nottingham na kierunku Genetyki Ludzkiej. Aktualnie doktoryzuję się w dziedzinie epigenetyki na wydziale chemii organicznej Uniwersytetu Ludwiga-Maximiliana w Monachium. Moją pasją jest popularyzowanie nauki.

Piszę teksty popularnonaukowe na blogi i portale internetowe oraz artykuły do gazet. Prowadzę media społecznościowe na Instagramie i Facebooku, gdzie jako Motivelina otwieram drzwi laboratorium. Należę do Forum Ekspertów Forbes Polska. Przewodzę społeczności „Kobiety w Nauce”, która pomaga kobietom poradzić sobie w zdominowanych przez mężczyzn dziedzinach naukowych. Wspieram inicjatywy edukacyjne, popularnonaukowe i te wspierające rozwój kobiet w przemyśle oraz środowisku akademickim.

Społeczeństwo prędzej uwierzy przypadkowemu wpisowi swojego znajomego na FB, niż naukowcom. Dlatego moją misją jest przybliżenie portretu osoby pracującej w laboratorium, aby wzbudzić zaufanie wobec wyników badań naukowych wśród Polaków.

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć

~ Maria Skłodowska – Curie

Czytając mojego bloga poznasz ciekawostki ze świata nauki oraz dowiesz się gdzie szukać rzetelnych źródeł informacji. Dla Ciebie otwieram drzwi laboratorium i pokazuję, na czym polega życie doktorantki nauk ścisłych w obcym kraju.

Know more, do more.” to motto przewodnie mojej aktywności w sieci.

Znajdź mnie na Facebooku oraz Instagramie.

Współpraca

Aktywnie biorę udział w inicjatywach związanych z popularyzacją nauki oraz wspieraniem kobiet w świecie nauki. Dotychczas współpracowałam między innymi z Portalem Forbes oraz Forbes Women Polska, firmą Muscat Eyewear, portalem Zwrotnikraka.pl, Polskim Funduszem Rozwoju, TIMM magazyn.

Razem z Burnart – Produkcja Filmowa tworzę filmiki edukacyjne dostępne na Instagramie i Facebooku.

Czytelnicy mojego bloga to głównie osoby w wieku 20-30 lat, które nie są naukowcami, lecz aktywnie poszukują wartościowych treści w internecie. W mediach społecznościowych obserwują mnie w większości studentki, naukowczynie oraz kobiety aktywne zawodowo, które stawiają na samorozwój. Są wśród nich doświadczone i pewne siebie managerki oraz nieśmiałe, dopiero rozpoczynające karierę zawodową wizjonerki. W celu uzgodnienia szczegółów współpracy proszę o kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy. Odpowiadam na maile w ciągu 24-48h.

Photo credit: Marcin Uram