Wygraj stypendium dla badaczek!

Czy zastanawiasz się, dlaczego zdecydowałaś się na naukowy kierunek studiów? Dlaczego zaczęłaś przeprowadzać eksperymenty? Jakiego typu badania zaczęły cię interesować? Jak to się stało, że jesteś tu, gdzie jesteś?

W pędzie dnia codziennego czasem warto zatrzymać się na chwilę i przypomnieć sobie, dlaczego robisz to co robisz.

Powodów może być wiele. Może chcesz odkryć coś wielkiego? Albo pomóc uratować świat przed całkowitym zniszczeniem? Wyleczyć nieuleczalną dotąd chorobę? Poznać nieznane jeszcze nikomu procesy? 

Pytania badawcze, które sobie zadajesz SĄ WAŻNE. Nie tylko Ty przebierając nogami czekasz na wyniki swoich pomiarów lub analiz. Czekają na to również setki, tysiące lub miliony osób, których wyniki twojej pracy będą dotyczyły. 

 Dlatego skoro wierzysz w swoje badania, to pozwól też uwierzyć w nie innym.

Programy stypendialne takie jak L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki istnieją właśnie po to, aby ci pomóc. To drzwi do świata, w którym nie tylko sama zostajesz nagrodzona za swoje dotychczasowe wysiłki, ale również inni poznają sens twoich badań. Warto brać w nich udział, ponieważ w przeciwieństwie do typowych grantów naukowych to stypendium otrzymujesz za to czego już dokonałaś i nie musi być przeznaczone na pracę naukową, ale na dowolny, wybrany przez Ciebie cel.

Większość z nas – kobiet w nauce – marzy o tym, aby zostać drugą Marią Skłodowską- Curie. Żeby pozostawiony przez nas dorobek naukowy znacząco poprawił świat, w którym teraz żyjemy. Super byłoby na domiar tego zostać za nie nagrodzonym. Lecz aby dostać nagrodę, najpierw trzeba powiedzieć światu o tym, czego się dokonało. Tylko Ty wiesz jaką wagę mają twoje badania i tylko Ty znasz je najlepiej, zapewne możesz o nich mówić godzinami. Wielkie osiągnięcia naukowe nie dzieją się same, szczęściu zazwyczaj trzeba pomóc. Co daje nam uczestnictwo w tego typu programach stypendialnych? Przede wszystkim właśnie wspomnianą pomoc, czyli nieprzeciętne możliwości dalszego rozwoju! Jeśli otrzymasz stypendium, poznasz inne kobiety, równie zdolne i ambitne. Zyskasz zainteresowanie mediów swoimi badaniami oraz będziesz miała kolejnego asa w rękawie przy aplikowaniu na kolejne granty lub pozycje naukowe. 

Nie czekaj, aż ktoś w niewyjaśnionych okolicznościach zauważy co robisz za zamkniętymi drzwiami laboratorium. Wyjdź naprzeciw i spróbuj swoich sił w programie stypendialnym. To może być początek świetnej przygody, dzięki której jeszcze bardziej rozwiniesz skrzydła. Pamiętaj, że nawet na początku swojej naukowej drogi jako magistrantka dokonujesz przełomowych odkryć, o których świat jeszcze nie usłyszał.

Na zgłoszenie do 22. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki masz czas do 15 kwietnia.

Więcej informacji na stronie programu www.lorealdlakobietinauki.pl i i na Facebooku 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s