Naukowi Instagramerzy warci obserwowania

Moja osobista misja komunikatora naukowego (@motivelina_com) polega na zmniejszaniu granicy pomiędzy tym co dzieje się za zamkniętymi drzwiami laboratorium, a każdym innym człowiekiem, który zakończył edukację biologii czy chemii na poziomie liceum.

W XXI. wieku to konieczność, ponieważ populacja coraz mniej wierzy naukowcom, a coraz bardziej podejrzanym grupom z Facebooka. Stąd zamierzam promować i podziwiać każdego, kto odważył się zabrać głos i prostym językiem mówić o postępach nauki oraz zawiłościach medycznych.

Dzisiaj pokażę Wam listę kilku naukowych instagrammerów, którzy są moimi przyjaciółmi, idolami a zrazem wspaniałymi komunikatorami nauki:

  1. @ScienceSam jest doktorantką na Uniwersytecie w Toronto i prowadzi badania nad rozwojem mózgu oraz różnicowaniem komórek macierzystych w nim zawartych. Jest bardzo znaną instagrammerką z ponad 37 tysięczną publicznością. Obejrzeliście już jej fantastyczny występ w TEDx?
  2. @DrMatthh jest doktorem neurobiologii, który co chwilę dzieli się ciekawostkami ze świata nauki. Mam wrażenie, że codziennie uczę się od niego czegoś nowego.
  3. @SusannaLHarris to założycielka @ph_d_epression społeczności doktorantów zmagających się z depresją. Na swoim profile Susanna pokazuje świat mikrobiologii I chętnie dzieli się swoimi przeżyciami ze szkoły doktorskiej w USA.
  4. @TaylerCatherine – doktoranta farmacji, która co wtorek wyjaśnia działanie leków. Koniecznie musicie sprawdzić jej profil!
  5. @TheRealBehaviourMan  w fantastyczny sposób pokazuje tajniki psychologii zachowań. Jego poczucie humoru oraz twórczość zrobią z Ciebie mistrza w tej dziedzinie!
  6. @thescalex.of.sience to autor wielu książek popularno naukowych oraz aktywny scicommer, który tłumaczy naukę gdzie tylko się da – na ulicy, podczas festiwali i na YT!
  7. @PrettySmartSci jest doktorem genetyki z Uniwersytetu w Cambridge i jest pełnoetatowym komunikatorem naukowym. Koniecznie zobaczcie jej nowego bloga!

Każdy z powyższych jest członkiem @TheSciCommunity – społeczności naukowców, który uwielbiają dzielić się wiedzą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s